Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pentru anexa
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pentru anexa

Detin un spatiu proprietate personala care in acte este trecut anexa( garaj+spatiu de depozitare),este amplasat in curtea mea, aproape de casa in care locuiesc. Este consideranta o cladire nerezidentiabila? Voi plati impozitul marit asa cum se anunta?!
Asteptati sa fie aprobate acele modificari ale legii, sa apara si normele de aplicare si apoi veti afla si solutia.