avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pentru anexa
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pentru anexa

Detin un spatiu proprietate personala care in acte este trecut anexa( garaj+spatiu de depozitare),este amplasat in curtea mea, aproape de casa in care locuiesc. Este consideranta o cladire nerezidentiabila? Voi plati impozitul marit asa cum se anunta?!
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:41, 17 Iulie 2014
Asteptati sa fie aprobate acele modificari ale legii, sa apara si normele de aplicare si apoi veti afla si solutia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Chirie teren primarie frasana frasana In spatele garajului pe care il detin am ocupat 10 m patrati din spatiul verde pe care i am imprejmuit cu plasa si i am folosit pentru depozitarea diferitelor ... (vezi toată discuția)
Inlocuire usa garaj cu usa termopan obisnuita RuxiB RuxiB Buna ziua! Am mostenit un imobil compus din cladire de locuit si anexa garaj. Intrucat nu detin autoturism si avand in vedere starea precara in care se afla ... (vezi toată discuția)
Ref. ipozitarea unei cladiri avand destinatia de moara nicollettaB nicollettaB Buna ziua, sunt persoana fizica si detin o moara, in vederea completarii declaratiei pt stabilirea impozitului pe cladiri nerezidentiale aflate in proprietatea ... (vezi toată discuția)