Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Cui trebuie adresata plangerea penala si costuri ...
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Cui trebuie adresata plangerea penala si costuri aferente

Va rog sa-mi comunicati daca as vrea sa fac o plangere penala cui ma adresez;
presupune o cheltuiala si cat timp mi-ar ocupa.
Daca va pot trimite problemele sa le analizaiti va rog sa-mi comunicati.
Cu stima
Maria
Maria Micu, utilizator
daca ne dati mai multe amanunte vom incerca.
La tribunal,scrisoarea trebuie adresata parchetului de pe langa judecatoria orasului y,sau parchetului judetean(de pe langa tribunal) ori politiei.Cheltuielile de judecata difera de la caz la caz,la fel si durata acestuia.
ContSters325089, utilizator
Avand in vedere ca ati deschis subiectul pe forumul de mediere, va rog sa ne comunicati daca aveti in vedere si/sau medierea penala, pentru a incadra topicul in forumul unde veti putea primi raspunsuri la obiect.
Ar fi o posibilitate, dar ma tem ca nu am sanse de izbanda...
Maria Micu, utilizator
Am luat act de mesajul ultimei postari si va asteptam cu restul de detalii privind problema dvs., daca doriti in continuare sa beneficiati de raspunsurile consultantilor avocatnet.