Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Inselare
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Inselare

O avocata din Brasov s-a inselat clientul. Platita fiind sa reprezinte clientul intr-un litigiu de munca, aceasta avocata a depus tardiv contestatia de anulare a unei decizii de sanctionare desi, intrebata fiind, aceasta a afirmat ca a depus contestatia la timp ceea ce nu era adevarat, A favorizat angajatorul care nu avea interesul sa i se descopere fapte penale prin care hartuia o persoana pana cand a aceasta a cedat si a fost internata de urgenta la spital.
Daca asa se procedeaza, de ce nu ne dati voie sa desconspiram astfel incat sa putem preveni alte posibile victime ale inselarii de catre avocat? Dati-ne o solutie.
Cine nu va da voie sa desconspirati asa ceva ?

Forumul Avocatnet este dedicat discutiilor pe teme juridice. Insa, identificarea unor persoane, fie fizice sau juridice, in mesajele postate sau in titlul topicului, nu este de dorit.
cand am angajat-o pe avocata a fost, evident, o problema juridica. Faptele descrise sunt reale si acestea au determinat nasterea unei noi probleme juridice, nu credeti? Daca dv. avocati de meserie nu ati raspuns este pentru ca nu aveti nici o obligatie, m-am adresat dv crezand ca doriti sa ajutati sau, mai mult sa luati atitudine fata de o colega necinstita, va multumesc.