Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit teren in fata magazin
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit teren in fata magazin

Buna ziua,

Am un mic magazin la parter de bloc. As vrea sa stiu daca terenul din fata magazinului se impoziteaza.
Multumesc
Probabil ca va referiti la trotuar.
Trotuarele sunt domenii publice.
Intradevar, sunt domenii publice, dar mai este de luat in considerare daca acea strada asociata trotuarului este DN sau DNE iar daca da, intra sub administrarea CNADR caz in care, de obicei, se imputa plata unei taxe a cai de acces, lucru care mi se pare o porcarie din moment ce drumurile nationale sunt intretinute cu banii din vigniete iar magazinul respectiv n-are roti.
george-neagu, moderator