avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare ii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare ii

Buna ziua,
1 Doresc sa deschid o intreprindere individuala pot deschide si sediul si punctul de lucru in acelasi timp sa nu mai merg de 2 ori?
2 Despre avizele de care am nevoie de la sanepid,pompieri etc imi vor zice cei de la registru comertului?
Cel mai recent răspuns: IMR BUSINESS CONSULTING , Consilier juridic 16:56, 18 Iulie 2014
Este f. bine daca deschideti si punctul de lucru odata cu inmatricularea II, mai ales din punct de vedere financiar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediu social eve6 eve6 Buna ziua. As dori sa-mi deschid o cafenea intr-o anumita localitate, dar sediul social al firmei doresc sa-l infiintez in alta localitate. Este posibil acest ... (vezi toată discuția)
Autorizatii sanepid, veterinar si mediu Adrian Petre Adrian Petre Buna ziua, Am o rulota comerciala in care ureaza sa desfasor o actevitete de mini market. Am solicitat la Registrul comertului deschiderea unui punct de lucru ... (vezi toată discuția)
Infiintare srl-d cu oiect de activitate comert cu amanuntul costy_ony costy_ony una ziua, Ma intereseaza si pe mine infiintarea unui SRL-D prin care sa comercializez mezeluri,carne, lactate,bauturi. Autorizatii ( fiind vorba d produs ... (vezi toată discuția)