Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie la limita de varsta, anticipata, sau anticipata ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie la limita de varsta, anticipata, sau anticipata partiala

Buna ziua. Tata este nascut in martie 1958, in momentul de fata are 56 de ani si jumatate. A lucrat 32 de ani, dintre care 22 de ani in grupa a 2-a.
Exista vreo sansa sa iasa la vreun tip de pensie? Nu l-ar deranja sa mai munceasca, dar nu vrea sa il mai angajeze nimeni datorita varstei pe care o are, totusi trebuie sa faca si el cumva rost de bani.
Multumesc.
Deci mai are pana la 60 de ani. E bine totusi ca are stagiu complet din spusele dumneavoastra.