avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1316 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Declaratie de neobiectie!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Declaratie de neobiectie!

Ce se intampla daca fosta sotie, a sotului meu nu vrea sa dea declaratia de neobiectie? Noi vrem sa emigram in Canada!Cum ne poate afecta lucrul asta? fosta sotie pretinde 15 000 euro, care ar insemna pensia pana la 18 ani!
Te poate obliga vreo lege din Romania sa platesti in avans pensia alimentara?
diana
si pe mine ma intereseaza exact acelasi lucru. Chiar nu raspunde nimeni????HELP!!!!
As raspunde daca as fi auzit vreodata despre aceasta tema. sunt tufa de Venetia!!!
Atunci Nu te mai băga ca musca - n lapte!!!!!!!!!!!!!!!!
Sunt persoane disperate care au nevoie de raspuns si au impresia ca toata lumea le ignora.
Nu este chiar asa. Chiar sunt tua de Venetia aici, dar ma intereseaza subiectul
Incercati pe
[ link extern ]
poate gasiti ceva informatii si ajutor de specialitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scrisoare de neobiectie cdebreczy cdebreczy buna tuturor imi cer scuze, dar sunt proaspat intrat si voi aborda un subiect care, probabil, a mai fost atacat... cel al scrisorii de ... (vezi toată discuția)
Emigrare impreuna cu fetita mea de 16 ani malina_alina33 malina_alina33 Buna ziua, As dori sa va intreb daca in momentul in care depunem dosarul pentru emigrare trebuie si un act din partea fostului meu sot precum ca este de acord ... (vezi toată discuția)
Ce acte sunt necesare pentru a pleca cu un minor in canada, daca sunt divortata si copilul mi-a fost incredintat din 2005 ContSters155407 ContSters155407 Buna ziua, sunt divortata din 2005, moment in care mi s-a incredintat minorul acum in varsta de 8 anisori. De la momentul inceperii divortului (Dec. 2004) si ... (vezi toată discuția)