Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... lncadrare grad de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

lncadrare grad de handicap

Va rog sa ma lamuriti daca acest diagnostic se incadreaza in grad de handicap:
-ICC clasa II NYHA
-Cardiomiopatie dilatativa
-BRS major
-Insuficienta mitrala moderata
HTA esentiala grad III grup de risc inalt
Va multumesc.
Numai comisia medicala de expertiza persoane cu handicap este competenta sa verifice documentele medicale sa solicite eventual investigatii suplimentare si in final sa se pronunte asupra incadrarii subiectului in grad de handicap