avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... lncadrare grad de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

lncadrare grad de handicap

Va rog sa ma lamuriti daca acest diagnostic se incadreaza in grad de handicap:
-ICC clasa II NYHA
-Cardiomiopatie dilatativa
-BRS major
-Insuficienta mitrala moderata
HTA esentiala grad III grup de risc inalt
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:07, 22 Iulie 2014
Numai comisia medicala de expertiza persoane cu handicap este competenta sa verifice documentele medicale sa solicite eventual investigatii suplimentare si in final sa se pronunte asupra incadrarii subiectului in grad de handicap

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Handicap accentuat aureliagorgan1943 aureliagorgan1943 Ma numesc Aurelia Gorgan din Arad , as dori un raspuns la intrebarea: cu urmatoarele diagnostice pot beneficia de handicap accentuat? 1 ) purtatoare de ... (vezi toată discuția)
Informatii despre pensie de boala cardiaca cronica ursu ioan ursu ioan Ma numesc URSU IOAN si am 41 de ani am o vechime in munca de 13 ani si as dori sa aflu in ce grad de boala ma incadrez si cam la ce pensie sa ma astept dat ... (vezi toată discuția)
Incadrare in grad de handicap, insuficienta cardiaca clasa iii nyha eagle_free eagle_free Buna seara. Tatal meu este bolnav cardiac de peste 10 ani si il cheama Nichita Fedot, Sarichioi, jud. Tulcea. In ultimii ani boala a avansat pana la ... (vezi toată discuția)