Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune, cote
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune, cote

Buna Ziua
Care sunt partile unui sot supravietuitor si copii acestora,in cazul in care unul dintre soti a decedata , defunctul avand un imobil cumparat inaintea casatoriei?
Sotul/sotia 1/4 din averea sotului decedat,restul copii in cote egale