Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Nu am facut receptia lucrariilor de amenajare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Nu am facut receptia lucrariilor de amenajare

In urma cu 7 ani(2007), am obtinut o autorizatie de constructie cale de acces suplimentara pentru un apartament din Bucuresti, situat la parter. Autorizatia exista, am facut si PUD dar la finalul lucrarii, nu am facut receptia. In acest an (2014) am fost chemat la administratia financiara pentru calculul impozitului pe spatiul ocupat (gradina blocului) S-a descoperit lipsa receptiei lucrarii si am fost informat ca este o lucrare ilegala deoarece autorizatia de constructie a expirat in 2008....sa nu mai zic de amenzi si altele....

Ce sfat imi puteti da.
Analizati varianta solicitarii unei noi autorizatii de constructie cale suplimentara acces