Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... intampinare pensie intretinere
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

intampinare pensie intretinere

Am primit o Comunicare Adresa, avand calitatea de parat, in care sunt obligat sa depun o intampinare sub sanctiunea decaderii din dreptul de a mai depune probe si de a invoca exceptii. Mentionez ca am fost dat in judecata de fiica mea minora pentru pensia alimentara.
In intampinare trebuie sa cuprind:
-nume, prenume, CNP, domiciuliu, etc.
-exceptii procesuale
-raspunsul la pretentiile reclamantului
-dovezi cu care ma apar
-semnatura
Insa, intrebarea mea este: Cum ar trebui formulata intampinarea daca sunt de acord cu toate pretentiil si motivele cererii?
fie formulati intampinare cu toate detaliile specificare de dvs, precizand ca sunteti deacord cu cererea acesteia, fie nu trimiteti intampinare si va prezentati la termenul la care veti fi citat. La termen este suficient sa precizati oral pozitia dvs in acest caz.