Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... ACCESARE FONDURI EUROPENE
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

ACCESARE FONDURI EUROPENE

Buna seara! As dori sa stiu daca pot accesa fonduri europene pentru infiintarea unei plantatii de trandafiri de dulceata sau de lavanda.Va rog sa imi spuneti care este suprafata minima de teren pe care trebuie sa o detin si pana cand pot depune o cerere pentru accesare de fonduri.Multumesc
Dar de ce plantele acestea sensibile si exotice, cu cerere mica si incerta? Un solar cu rosii si castraveti pe aceeasi suprafata e mai profitabil si orice taran din sat stie cum se ingrijesc.
Buna dimineata,
trandafirii si lavanda nu sint plante exotice,sint chiar profitabile daca sint ingrijite cum trebuie si cultivate in suprafete mai mari care sa va aduca un profit .
Cat despre cultivarea rosiilor si castravetilor in solar nu stie orice taran cum se cultiva pentru a obtine productii bune si de calitate,la sfaturi ne pricepem toti.
Dar revenind la problema dumneavoastra,raspunsul este DA puteti accesa fonduri pentru asa ceva,suprafata minima ideala ar fi de 5000mp pentru un a avea profit .Puteti accesa fonduri pana pe data de 31.07.2014 ,masura 121 - ferme de familie.