Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurari auto
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurari auto

buna ziua. pe data de 19-06-2014 am avut un accident. cineva ma lovit in spate la un semafor.am facut amiabila omul recunoscandu-si vina. am ajuns dupa cateva zile la asigurarea lui pt a face dosaru. asigurarea m-a trimis la servis pt constatarea daunelor. totalul repatiilor ridicanduse la 200 miloane adica dauna totala deorece masina mea costa 90 milioane. dupa treisaptamani primesc scrisoare acasa in care imi spune ca asigurarea astra nu acorda despagubire pe cale amiabila, decizia fiind intemeiata pe faptul ca din documente aferente dosarului rezulta ca nu sant intrunite conditiile de raspundere civila a conducatorului asigurat astra. se invoca aceste aspecte intrucat avariile existente la nivelul celor doua autovehicule ce-ar fi fost implicate in evenimentul rutier declarat, nu confirma dinamica declarata de conducatori auto. adica nu este de vina asiguratul astra. si imi spune ca ne judecam in tribunal.ce ar trebui sa fac acum? mentionez ca sant somer si nu am bani de avocat. va multumesc[quo
Salut

Sunt in acceasi situatie ca si tine, doar ca la mine este la Groupama....acelasi raspuns l-am primit si eu , doar ca eu l-am primit dupa 3 luni de asteptare
Incercati o mediere. Daca nu reusiti actionati societatea de asigurare in instanta.
ing. Ioan Ciobanu