Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis de conducere

Buna seara.As vrea sa ma lamuriti cu un caz o persoana a dat pentru permis in Portugalia in orasul Torres Vedras dar intre timp sa mutat in spania cum poate afla cand ii vine permisul pentru ca el are mutatie in portrugalia doar ca acum sa mutat in spania in cat timp primeste permisul pe data de 31 iunie ia dat talonul care poate conduce pana ii vine permisul si inca ceva el daca ramane in spania poate conduce cu permis de portugalia ca alte `persoane ia spus ca poate conduce doar in tara unde da de permis
Vasilica-Irina, utilizator
daca isi face rezidenta in Spania, da, trebuie sa ceara recunoasterea permisului din Portugalia in Spania...daca e doar turist sau sta temporar in Spania, atunci nu e cazul