Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Contributii reparatie acoperis
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Contributii reparatie acoperis

Am si eu o nelamurire. Stau la parterul unui bloc cu un singur etaj, acum se doreste acoperirea acestuia, eu cat ar trebui sa pun daca stau la parter?
Buna ziua,
TOATE apartamentele, indiferent de nivelul la care sunt amplasate, sunt coproprietare in parti egale ale acoperisului si suporta in parti egale costurile de reparatii.
Costul reparatiei se repartizeaza proportional cu cota-parte indiviza (adica in functie de suprafata utila).