avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Plata impozit pe dividende
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Plata impozit pe dividende

buna seara,

plata imp pe dividende se face in contul unic,unde se plateste si imp pe venituri micro?
multumesc,
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:27, 25 Iulie 2014
Da, in contul unic 20.A.47.01.00 „Sume incasate pentru bugetul de stat in contul unic, in curs de distribuire”.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare cont unic bugetul de stat ??? gina.lucia gina.lucia Buna ziua, Aveti idee de modificarea contului unic la bugetul de stat?...am gasit acest articol pe internet in care zice ca s-a modificat contul unic.... ... (vezi toată discuția)
Virament gresit Ciortea Zita Ciortea Zita Buna ziua, Dintr-o eroare s-a platit in contul de impozit pe venitul micro suma de 5000 ron in luna aprilie.Se poate compensa la finante aceasta suma cu ... (vezi toată discuția)
Impozit retinut la angajator papiotta papiotta Am angajat o conventie civila de prestari servicii si am retinut impozitul. Vreau sa platesc impozitl retinut la angajator si nu gasesc la ce cont se ... (vezi toată discuția)