Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Plata impozit pe dividende
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Plata impozit pe dividende

buna seara,

plata imp pe dividende se face in contul unic,unde se plateste si imp pe venituri micro?
multumesc,
Da, in contul unic 20.A.47.01.00 „Sume incasate pentru bugetul de stat in contul unic, in curs de distribuire”.