Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Legea 61/1991
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Legea 61/1991

Apartamentul de deasupra este inchiriat, si prin el se perinda tot felul de oameni galagiosi si mai putin educati. Pot sa-l oblig legal pe propietar sa-si izoleze apartamentul astfel incit zgomotele din apartament facute dupa ora 22 sa nu se mai auda la mine in apartament ???
daca aveti dovezi ca ati facut nenumarate plangeri.....si tot nu se rezolva...
eventual puteti incerca o obligatie de a face dar acest fapt instituie cheltuileli destul de mari pentru vecin care dovedesta ca nu are acei bani, nu este sigur ca va fi admisa
Nu aveti temei legal prin care sa il obligati pe proprietar sa execute fonoizolatia apartamentului
Daca va confruntati cu neplaceri generate de zgomotele produse de chiriasi sesizati oficial politia,care in temeiul disp L nr 61/1991 republicata poate dispune sanctiuni direct faptuitorilor