Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Executare in lipsa unei sentinte definitive
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Executare in lipsa unei sentinte definitive

Buna ziua,va ro sa ma ajutati,in lipsa unei sentinte definitive (sentinta cu drept de recurs de 15 zile depus la tribunalul Jud in termen), se poate face executie in baza legalizarii de catre o grefiera, a unei sentinte care nu e definitiva si se judeca recursul? Ce se poate face in acest caz ?
Multumesc ! ......Abuzurile nu contenesc in aceasta tara !!
Buna ziua,
Veti contesta actul de executare aratand cele spuse mai sus.
Multumesc !
unele sunt executorii in fond. care este obiectul si codul pe care v-ati judecat?