avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Sesizare grefa Cedo
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Sesizare grefa Cedo

Exista posibilitatea sa sesizez grefa CEDO in vederea trimiteri unui formular ?Daca da, cum trebuie sa procedez?
Ultima modificare: Vineri, 25 Iulie 2014
geo-vem, utilizator
Cel mai recent răspuns: geo-vem , utilizator 11:38, 28 Iulie 2014
Stimat forumist,

Adică să avertizați, în prealabil, Curtea că veți trimite o aplicație? Nu există o asemenea procedură.


Cu stimă.
Am inteles,deci eu ca sa sesizez C.E.D.O acum cum voi proceda?nu stiu de ce intelesesem eu ca iti trimite grefa un formular....Va multumesc anticipat!
Stimat forumist,

Nu este necesar să vă trimită nimeni formularul. Dvs înșivă puteți accesa pagina CEDO la secțiunea ,,aplicanți,, căutând formularul în limba română.

Îl descărcați, îl completați și îl trimiteți Curții însoțit de toate documentele relevante cauzei dvs.

Cu stimă.
il las in forma lui si completez exact in forma descarcata si dupa indicatiile date ?
Multumesc inca odata
Stimat forumist,

Formularul se completează exact în forma în care este creat de Curte.

De altfel, preferabil, aplicația se poate redacta electronic după care se va printa, fiind un document editabil.

Cu stimă.

Alte discuții în legătură

Lotul cu etichete de bare cedo danaa1 danaa1 Citind prin regulamentul de completare formular CEDO, am gasit următoarea informatie: [i]Un nou formular de cerere este disponibil începând cu 1 ... (vezi toată discuția)
Plangere cedo ContSters302312 ContSters302312 BUNA ZIUA, Plangerea prealabila la CEDO este diferita de cea care este trimisa de aceasta ulterior spre completare? (vezi toată discuția)
Va rog frumos, am nevoie de un formular cedo vpatrana vpatrana Buna ziua! Va rog frumos, ma poate ajuta cineva cu un formular actual pentru cedo? Nu ma descurc singur. Am nevoie de unul in format word. Va rog, ... (vezi toată discuția)