Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Intezicerea amantei de a intra in contact cu copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Intezicerea amantei de a intra in contact cu copil

Nu de mult am aflat ca sotul meu are o amanta,Eu insarcinata atunci in luna a patra,si cu un baietel de 7 ani,mi-am intebat sotul ce ae de gand si mi-a raspuns ca nu enunta ;la amanta,va amane cu noi de dragul copiilor.Eu m-am suparat si l-am impachetat sa plece,A si plecat,Eu spunandu-i ca poate sa vina si sa fie cu baiat cand vrea,poate sa-l ia cu El oriunde cu exceptia ca amanta sa nu fie cu Ei.N-a fost o p[roblema pana acum,dar au plecat la mare si a vrut sa ieie cu el copilul.Nu i-am dat voie.Intrebaea e ...pot sa-i interzic amantei sa fie in contact cu baiatul,copii mei?Mentionez ca si amanta are un baiat de 12 ani,pe care la parasit...si din spusele sotului ei e o doamna fara scrupule,avand multi amanti langa sot.
Nu puteţi împiedica tatăl copilului dvs. să-şi ia copilul în vacanţă şi nici să-l ducă în anturajul său, prieteni, familie sau amantă şi nu are relevanţă câţi amanţi are amanta :)
Dacă era un bărbat mai hotărât, putea să ia băiatul de 7 ani fără să vă întrebe, nu aţi fi avut ce-i face, are aceleaşi drepturi faţă de minori ca dvs. şi la fel va fi şi după ce divorţaţi legal, dacă ajungeţi acolo.
daca nu divortati si - mai ales! - nu dovediti ca amanta e un pericol pt copil nu puteti interzice asa ceva...