Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura Facebook
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura Facebook

Buna ziua
Va rog sa ma ajutati cu o factura de la Facebook.
Am facut publicitate la Facebook,am achitat factura cu cardul de la societate.Factura este trimisă din Irlanda odată cu data platii.eu sunt înregistrată cu RO.factura are data de 28.06.2018 vat 0.Val=84.24lei
am inregistrat-o in intrari cu T-taxare inversa.Am verificat jurnalele,apare si la vânzări si la cumparari,cu tva 0 si in D300.Am depus si 390 in data de 25.07 cu operatiunea,numai ca nu sunt înregistrată în ROI,am inteles ca pana in 10.000euro nu e obligatoriu.
Am depus si D100 doar cu impozitul pe venit fara acest impozit.
Ce mai e de facut in aceasta situatie?
Va multumesc

ati verificat factura din irlanda

parerea mea e ca trebuia 'sa va stergeti la fund cu ea'
sa va inregistrati cu ea dupa confirmare si sa o platiti la fel

fac 'astia' o prosteala de pici
Nefiind inregistrata in R.O.I. factura trebuia facuta cu T.V.A.
Am inteles ca trebuia sa platesc impozit de 16% din factura cu retinere la sursa