Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri CAEN training online
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri CAEN training online

buna ziua,
va rog sa ma ajutati si pe mine cu alegerea codurilor CAEN aferente activitatii de platforma online pentru cursuri digitale/video/cu access exclusiv online de scurta durata (1-3 ore) - traininguri online de project management de ex.
a//care dintre acestea sunt aplicabile?
8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.
4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
b//sau e vorba de intermediere?
Multumesc anticipat

9311 nu mi se pare potrivit. Mai oportune mi se par fie 9313, fie 9319, fie 9329, in functie de cum incadrati activitatea de pilates/aerobic. Cred ca 9329 ar include si dansul si aerobicul. Este greu cu doua activitati diferite care sa "incapa" in 5 coduri.
Daca e sa ne limitam, as alege 4791 - 8299 - 8552 - 8559 - 9329/9313/9319.