Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Preluare parti sociale dintr-o societate agricola
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Preluare parti sociale dintr-o societate agricola

Puteti sa-mi spuneti care ar fi forma prin care as putea sa preiau partile sociale ale unei persoane dintr-o societate agricola infiintata pe baza legi 36/91?

Multumesc
prin cesiune sau donatie
Daca vedeti legea Nr. 36 din 30 aprilie 1991 privind societatile agricole si alte forme de asociere in agricultura nu pare sa fie atat de simplu sau clar acest aspect. Pe de alta parte nici nu vad cum pot fi transferate altfel niste parti sociale ale unei societati de acest gen.