Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Organizare o noua licitatie cand exista contr in ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Organizare o noua licitatie cand exista contr in derulare pt acelasi produs

Buna ziua!
Se poate organiza o noua licitatie cand pentru acelasi produs exista un contract cadru in derulare, valabil, ?
Sunteti pe aceleasi linii bugetare?
da
in urma unei licitatii s-a incheiat in acord cadru ( in urma cu 3 luni cu valabilitate1 an ) In seap apare o noua licitatie pentru acelasi produs , cu aceleasi caracteristici- aceeasi autoritate. Se poate contesta documentatia de atribuire? este legala o astfel de licitatie? raspunsul autoritatii: ,,organizam o licitatie dar nu am precizat data cand se va incheia contractul.