Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare contract vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare contract vanzare cumparare

In urma cu aproximativ 13 ani am cumparat o casa fapt pentru care s-a intocmit un contract de vanzare cumparare obisnuit care ii notifica la viager pe sotii vanzatori. Acest contract a fost facut la notar.Acum din motive personale as dori sa anulez acest contract, casa sa treaca in proprietatea vanzatorului de la acea vreme. Cum se poate proceda ? Va multumesc anticipat.
FLORY1962 a scris:

In urma cu aproximativ 13 ani am cumparat o casa fapt pentru care s-a intocmit un contract de vanzare cumparare obisnuit care ii notifica la viager pe sotii vanzatori. Acest contract a fost facut la notar.Acum din motive personale as dori sa anulez acest contract, casa sa treaca in proprietatea vanzatorului de la acea vreme. Cum se poate proceda ? Va multumesc anticipat.Mentionez ca eu sunt cumparatorul si vreau sa anulez acest contract.