Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire Salariu Girant
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire Salariu Girant

Buna ziua!Sunt girant la un credit luat de sotia mea,in prezent suntem divortati,iar din cauza neplatii creditului mi sa facut poprire pe salariu doar mie din cauza ca fosta sotie nu are salariu.Intrebarea mea este daca la cererea mea se poate ridica poprirea de pe salariu si sa se puna in executare apartamentul pe care il avem impreuna pe numele amandurora.Va multumesc anticipat!
Faceti contestatie la executare asa cum v-a sfatuit @Ofelia Teodorescu.
Nu aveti motiv de contestatie, sunteti girant in contract, ce contestati cand dvs v-ati asumat ca veti plati daca sotia nu plateste?
Trebuie sa va indreptati impotriva ei in instanta cu pretentii sa va restituie suma pe care v-o ia banca prin poprire.
Sotia a folosit banii singura sau i-ati folosit impreuna ? Daca e o datorie comuna va trebui sa impartiti raspunderea.