Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Decontare chirie grefier
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Decontare chirie grefier

Buna seara. Stie cineva in ce conditii se deconteaza chiria unui grefier cu studii medii? Daca isi desfasoara activitatea in alt judet decat in cel unde are domiciliul i se deconteaza chiria integral? Stiu ca teoretic trebuie sa se deconteze dar ma intereseaza daca aveti cunostinta de un caz real. Multumesc!
Buna!
Sigur se deconteaza chiria in limita a 300 de euro.
Ai nevoie de un contract de inchiriere incheiat cu proprietarul si inregistrat la administratia financiara.
De asemenea mai sunt cateva conditii de indeplinit in functie daca vei locui singur/a sau cu sotul/sotia.