avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Decontare chirie grefier
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Decontare chirie grefier

Buna seara. Stie cineva in ce conditii se deconteaza chiria unui grefier cu studii medii? Daca isi desfasoara activitatea in alt judet decat in cel unde are domiciliul i se deconteaza chiria integral? Stiu ca teoretic trebuie sa se deconteze dar ma intereseaza daca aveti cunostinta de un caz real. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Q88 , utilizator 15:16, 17 Septembrie 2014
Buna!
Sigur se deconteaza chiria in limita a 300 de euro.
Ai nevoie de un contract de inchiriere incheiat cu proprietarul si inregistrat la administratia financiara.
De asemenea mai sunt cateva conditii de indeplinit in functie daca vei locui singur/a sau cu sotul/sotia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Grefier simplu cu studii medii sau superioare? Maryonea Maryonea Buna ziua. Intentionez sa particip la un concurs pentru grefieri la Parchetul de pe langa Judecatorie din orasul meu. Conditiile de studii sunt foarte generale ... (vezi toată discuția)
Contract de inchiriere veradali veradali Va rog mult daca poate sa-mi spuna cineva,daca contractul de inchiriere trebuie intocmit la notar sau nu este obligatoriu. Sunt grefier debutant si imi ... (vezi toată discuția)
Scoala nationala de grefieri Gabi-Liliana Gabi-Liliana As dori sa stiu cat dureaza scoala de grefieri si care sunt taxele . Va multumesc. (vezi toată discuția)