Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Inchiriere in scop turistic
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Inchiriere in scop turistic

inchirierea pana la 5 camere in locuinta personala presupune plata unui impozit la norma de venit stabilita de administratia fiscala.intrebarea mea este daca am depus 220 incepand cu februarie 2014 pentru aceasta activitate, trebuia sa ma inregistrez si la Reg.comertului?de la anaf oare se poate obtine un cod fiscal pentru aceasta activitate ulterior depunerii decl.220?
Nu trebuie autorizare la Registrul comertului, intrucat inchiriati in locuinta proprietate personala. Mai multe detalii aici:

www.avocatnet.ro/content/for...