avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 865 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete masa

In baza unei hot judecat definitive trebuie sa acordam salariatilor contravaloarea tichetelor de masa pentru anul 2013 .

Sumele acordate sunt impozabile? Ele sunt considerate despagubiri.
Trebuie depusa d112 rectificativa normala sau in baza unei hot judecat definitiva dar nu si irevocabila pentru fiecare luna a anului 2013?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:40, 6 August 2014
Sumele acordate sunt impozabile.

Hotararile pronuntate ,in prima instanta, sunt executorii de drept. Astfel,acestea se pot pune in executare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reintegrare vbdiro vbdiro Am avut CIM abuziv desfacut, am castigat in instanta-inclusiv la Curtea de Apel, la reintegrare mi-au fost acordate drepturile salariale-au fost virati banii ... (vezi toată discuția)
Executare silita-litigiu munca CONSTANTIN NICU CONSTANTIN NICU In urma unui litigiu de munca prin sentinta civila definitiva si executorie din 02.12.2010 instanta a constatat nulitatea deciziei de conderiere si a ... (vezi toată discuția)
Investirea cu formula executorie eduardvl eduardvl Buna ziua, Se da urmatoarele spete: 1. Un litigiu de munca (drepturi banesti) depus la tribunal in anul 2012, se finalizeaza cu hotararea tribunalului ... (vezi toată discuția)