Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete masa

In baza unei hot judecat definitive trebuie sa acordam salariatilor contravaloarea tichetelor de masa pentru anul 2013 .

Sumele acordate sunt impozabile? Ele sunt considerate despagubiri.
Trebuie depusa d112 rectificativa normala sau in baza unei hot judecat definitiva dar nu si irevocabila pentru fiecare luna a anului 2013?
Sumele acordate sunt impozabile.

Hotararile pronuntate ,in prima instanta, sunt executorii de drept. Astfel,acestea se pot pune in executare.