avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1985 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale acte pentru vanzarea de suplimente nutritive
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

acte pentru vanzarea de suplimente nutritive

as dori sa-mi deschid un site online care comercializeaza suplimente nutritive
(am deja firma srl)
aceste suplimente le voi comercializa de la un distribuitor care are contract cu firma mama si are si site unde isi vinde produsele.
Am nevoie de anumite acte/documente/certificate/etc pentru a face acest lucru
in ce categorii ale codului CAEN intra comercializarea suplimentelor sportive (pudre proteice, aminoacizi etc.) sau alimentare (produse tip Plafar, vitamine, minerale etc.) si daca imi trebuie vreo autorizatie pentru comercializarea lor ?

Alte discuții în legătură

Coduri caen pentru magazin de suplimente nutritive CatalinIoan CatalinIoan Buna ziua Doresc sa deschid un magazin de suplimente nutritive(proteine,aminoacizi,etc) si caut codurile caen necesare dar nu ma prea descurc :) Activitatea ... (vezi toată discuția)
Magazin online cu medicamente naturale Monica Gabriela Voicu Monica Gabriela Voicu As putea vinde medicamente naturale fara OTC-uri online ? Mă interesează doar online.. fara să am un spatiu special... Care sunt actele necesare pentru ... (vezi toată discuția)
Coduri caen magazin online de suplimente alimentare pauleugenlazar pauleugenlazar Buna ziua, Ma intereseaza sa stiu ce coduri caen ar trebui sa am pentru a putea comercializa prin intermediul unui magazin online suplimente alimentare ... (vezi toată discuția)