Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie amplasare si functionare rulota
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie amplasare si functionare rulota

Buna ziua

Am o rulota ambulant de tip fast food, vreau sa merg cu ea la targuri, festivaluri etc. de ce autorizatii am nevoie? unde o pot parca pentru a desfasura activitatea? ( ma intereseaza distanta Oradea - Cluj)
Trebuie sa va deschideti o firma la Registrul comertului conform prevederilor OUG nr. 44/ 2008 cu modificarile si completarile ulterioare. Veti da declaratii pe propria raspundere ca sunt indeplinite conditiile dpdv al securitatii si sanatatii in munca, psi-situatii de urgenta, mediu, sanitare, sanitar-veterinare, etc.
Pentru a vinde in piete si targuri aveti nevoie de autorizatie de la primaria din zona. Puteti amplasa rulota numai in spatii special amenajate, autorizate dpdv ssm, psi-su, mediu, sanitar, sanitar-veterinar, care dispun de toate utilitatile necesare.