Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... indice de corectie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

indice de corectie

cum se calculeaza indicile de corectie si cuntumul lui pentru o persoana care va iesii in luna septembrie2014 in pensie de invaliditate.Aceasta persoana are cu tot cu grupa 41 de serviciu
Indicele de corectie acordat persoanelor care isi deschid drepturile de pensie incepand cu data de 1 ianuarie 2014 este de 1,07.

[ link extern ]