Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare

Am iesit la pensie partial anticipat in aprilie 2014 si am avut un indice de corectie la calcularea pensiei de 1,07.In luna iule 2017 voi iesi la pensie la limita de varsta la calcularea pensiei voi avea un nou indice de corectie de 1,14?
Nu.
Ramaneti cu indicele de corectie de la deschiderea drepturilor la pensie anticipata partiala.