Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Modificare spatiu comun al scarii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Modificare spatiu comun al scarii

Am o intrebare este voie ca uscatoria unui bloc sa devina.spatiu de locuit? Locuiesc in sectorul 6 si administratorul este o persoana cu legaturi cu clanuri interlope si a facut multe nereguli dar nimeni nu reclama de frica.Unde pot depune reclamatie ca de 6 zile ginerele lui s-a apucat a spart peretii din uscatoria scarii si se pare ca va locuii acolo ceea ce ne va crea un disconfort deoarece nu vom mai putea folosi acel spatiu nimeni din scara.
In cadrul politiei exista "serviciul de urbanism". Faceti o sesizare catre acest serviciu care va verifica legalitatea a ceea ce se intampla.