Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Contract in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Contract in insolventa

Daca administratorul judiciar solicita incheierea unui contract cu un debitor aflat in reorganizare judiciara, este obligatorie incheierea lui? Multumesc.
Precizati:
- sunt doua firme in insolventa, asta sa intelegem?
- ce tip de contract?
- administratorul judiciar solicita cui?
Pot fi incheiate contracte cu societati aflate in insolventa. Incheierea contractelor va fi supusa aprobarii adunarii creditorilor. Contractele vor fi semnate de administratorii judiciari.