Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurari - accident, RCA masina lovita expirat
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurari - accident, RCA masina lovita expirat

buna ziua.am fost implicata intru-un accident de vina a fost cealalta masina in urma verificarilor actelor am descoperit ca rca meu e expirat.am rugamintea sa imi spuneti daca rca vinovatului imi va acoperii paguba daca al meu e expirat.ce pasi trebuie urmati in caz de nu vor sa ma despagubeze.
Teoretic, vinovatul trebuie sa va repare masina pe RCA ul sau. Dar, dvs puteti plati o amenda pt. lipsa asigurarii obligatorii.