Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Dosar somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Dosar somaj

In luna aprilie mi-am depus dosarul de somaj ca absolvent de masterat. Mi s-a spus sa astept 30 de zile pentru raspuns. De atunci si pana azi nu am primit nici un raspuns, mereu mi se spune sa astept sa fiu sunata. Eu sunt din Mangalia, dosarul l-am depus aici, cei de la centrul din oras imi spun ca dosarul este in Constanta si asteapta aprobarea.
Ce pot sa fac in aceasta situatie? Am facut o sesizare la Bucuresti, dar nu mi s-a raspuns.
Va multumesc!
Luati legatura si cu cei de la Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca Constanta, sa va spuna ce s-a intamplata cu dosarul dvs.
Telefoane: 0241-481531 ; Fax: 0241-673840
E-mail: AJOFM@ct.anofm.ro

ANOFM -ul ar trebui sa va raspunda in termen de 30 de zile de la data inregistrarii petitiei dvs.