avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anexa gospadareasca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anexa gospadareasca

care este limita ampretei la sol a unei constructii gen anexa gospadareasca in extravilan si ce lege prevede acest fapt

va multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters183056 , utilizator 15:46, 12 August 2014
Eu stiu ca pentru extravilan este necesara autorizatie de constructie in conditiile in care acele anexe nu depasesc ca suprafata construita 100 m2.

Detaliaza legea actualizata 50/1991 si normele metodologice de aplicare a ei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa construiesc in extravilan anexe gospodaresti edy_100 edy_100 Dupa cum spun si in titlu vreau sa construiesc anexe gospodaresti in extravilanul unei localitati. Intrebarea mea este de unde ar trebui sa iau autorizatie de ... (vezi toată discuția)
Autorizatie constructie Anca Puma Anca Puma Buna ziua, As vrea sa va intreb daca este necesara autorizatie de constructie pt. amplasarea unei cabanute de lemn, pe piloni, deci fara fundatie , pe un ... (vezi toată discuția)
Autorizatie de constructie pentru solar aleahimairam aleahimairam Buna seara. Va rog sa ma lamuriti si pe mine . Este necesara o autorizatie de constructie pentru un solar de legume? precizez ca solarul nu are fundatie. va ... (vezi toată discuția)