Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anexa gospadareasca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anexa gospadareasca

care este limita ampretei la sol a unei constructii gen anexa gospadareasca in extravilan si ce lege prevede acest fapt

va multumesc
Eu stiu ca pentru extravilan este necesara autorizatie de constructie in conditiile in care acele anexe nu depasesc ca suprafata construita 100 m2.

Detaliaza legea actualizata 50/1991 si normele metodologice de aplicare a ei.