Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legea 61/1991
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legea 61/1991

Legea 61/1991 apartine codului penal ?
Legea 61/1991 prevede sanctiuni contraventionale si penale pentru faptele ce incalca normele de convieţuire socială, a ordinii şi liniştii publice .
Prin urmare se afla in zona penala.
Stefan Bicov, Avocat