Forum Discuţii juridice Executare silită Blocare cont bancar fara instiintare
Discuție deschisă în Executare silită

Blocare cont bancar fara instiintare

ce pot sa fac sa evit blocarea contului fara instiintare? finantele trebuie sa ma anunte daca vor bloca contul cu 30 de zile inaintea blocarii..(ceea ce nu a fost indeplinit)unde gasesc textul de lege care se refera la acest argument si daca deschid iarasi un cont ce pot sa fac sa evit blocarea acestuia...
www.avocatnet.ro/content/art...
Legea este terorie, in practica se fac abuzuri.
si nu se poate face nimic? am sa obtin un contract de munca de 4 luni in franta iar salariul voi primi in cont bancar...ma tem ca dupa 2 luni ma trezesc cu contul blocat(ceea ce e aproape sigur)....sincer sa fiu nu am chef sa las acasa familia si sa lucrez ca sa achit datoriile la finante....
puncuskaa a scris:
si nu se poate face nimic?

Ba da, ori achitati datoria ori contestati in instanta (plus contestatia prealabila la fisc) daca va simtiti nedreptatit.