Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Achizitionare masina second-hand
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Achizitionare masina second-hand

Buna ziua

As dori sa achizitionez o masina second hand de la o persoana fizica care a cumparat masina de noua aicea in Romania (ea nefiind adusa din afara tarii) in anul 2005, problema e ca masina are Euro3 si in mod normal ar trebui sa plates taxa de inmatriculare care e ENORMA, exista vreo modalitate prin care as putea lua masina fara sa trebuiasca sa platesc taxa ?
Variante sunt! De pilda nu o transcrieti pe numele d-voastra si circulati folosindu-va de un contract de comodat.