avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Valabilitate declaratie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Valabilitate declaratie

buna ziua am si eu o intrebare mai am 2 surori si au decedat parintii amandoi cea mare are un apartament cedat de noi doua surori eu trebuie sa investesc in curtea unde locuiesc e proprietatea mamei mele care a decedat si au si ele dreptul amandoua la aceasta casa intrebarea mea este ca inca cand mai traia tata ca a locuit cu mine eu mi-am facut o bucatarie si o baie cu acordul lui acum asta mare vine peste mine si i-mi face scandal ca cine mi-a dat voie mie sa fac baie sa fac hazna ca a trebuit sa fac altfel cum foloseam baia, si in curte mai am un grajd de animale din paianta care de 20 de ani nu l-am mai folosit si cade si m-am apucat sa-l daram pt ca repet cade singur si numai are rost sa-l mai las a venit cu chef de scandal sca cine i-mi da mie drepul sa fac toate astea ce v-am relatat mai sus s-a dus la primarie si mi-a facut hartii ca cica ma da in gat ca am facut ce am facut dar bucataria si baia nu trebuia sa-i cer ei voie pt ca astea noi le-am renovat cand traia tata nu dupa ce a decedat,.Eu am vb cu ele mai demult prin 2008 cand am facut bucataria si baia si ne-am inteles ca sa-mi faca fiecare cate o declaratie ca nu au pretentii material si nu au nimic contra daca investesc acolo pt ca si pana acum am investit bani in casa aia si au fost de acord mi le-a scris declaratiile si le am . intrebarea este aceste declaratii trebuie autentificate la primarie sau sunt valabile si asa sau cum trebuie sa procedez cu ele ca sa termin balamucul pt ca repet ele mi-au declarat cu mainile lor au scris si semnat declaratiille ca nu au nimic impotriva chiar daca nu am facut succesiunea inca sa investesc acolo ca trebuie facute mai multe gard , izolat casa si ele nu vin niciuna dintre ele sa faca ceva doar stie sa faca aia mare scandal ca de ce am facut eu acolo ce fac ca trebuie facute ce ma sfatuiti in situatia asta declaratia trebuie autentificata la notar sau sunt suficiente dovezi si asa ca mi-au dat acceptul in scris astept raspuns de la dvs multumesc mariana dinita

Alte discuții în legătură

Divort casatorie raului17 raului17 daca casa e pe numele mamei si e decedata nu am facut succesiunea suntem 3 mostenitori ce drept prin casatorie are dreptul sotul meu avem 25 de ani de ... (vezi toată discuția)
Vecini - vechea problema cei din spatele casei raului raului vecinii din spatele casei si-au facut camere lipindu-se de peretii camerelor casei noastre la un dormitor al meu unde ma odihnesc si-au facut o baie pe ... (vezi toată discuția)
Despre vecini - nerespectare proprietate raului raului buna ziua am si eu 2 rugaminti la dvs una am probleme cu un vecin nou care sa mutat langa noii vecinul asta sa mutat acum recent inaintea lui a stat ... (vezi toată discuția)