Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecini - vechea problema cei din spatele casei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecini - vechea problema cei din spatele casei

vecinii din spatele casei si-au facut camere lipindu-se de peretii camerelor casei noastre la un dormitor al meu unde ma odihnesc si-au facut o baie pe peretele meu si in fiecare seara de nesimtitit ce sunt dupa ora 23 ii apuca facutul de baie i-mi tranteste usa tare si nu ma lasa seara de seara sa ma odihnesc cada este lipita de peretele meu e facuta pe peretele meu ca eu daca stau in pat le aud robinetul de apa cand curge apa asa sunt de nesimtitit nu stiu ce sa mai fac ca seara de seara ma deranjeaza si nu ma lasa sa ma odihnesc fac galagie de cand a facut baia asta nenorocita ce sa fac in situatia asta ca numai daca le bat in perete se pototlesc altfel nu ei au voie sa-si faca baia pe peretele casei mele si sa ma deranjeze tot timpul sa nu ma pot odihnii din cauza lor e normal si ce trebuie sa fac ca daca le spun la cat sunt de nesimtiti nu se simt sa inceteze ce pot sa fac in situatia astaca am zis ca daca nu se pototlesc le fac reclamatie pana la urma ca eu nu sunt obligata sa l;e suport lor nesimtirea. ce ma sfatuiti sa fac si ce este legal referitor la situatia asta, pt ca ei in curtea mea vin sa-mi dea indicatii ce sa fac si ce sa nu fac ma comanda in curtea mea dar ei i-mi fac ce fac si mai vin si cu femei noaptea si e orgia care e ca eu ma trezesc din gemetele care se aud in perete.
Locuinta vecina trebuia sa aiba proprii pereti chiar spre dvs. Faceti plangere la disciplina in constructii
multumesc mult pentru raspuns la disciplina in constructii unde este in bucuresti ca eu sunt in jud ilfov sau este una pentru tot bucuresti inclusiv ilfov este aceeiasi locatie
ei daca au camerele lipite de peretii casei mele ei sigur nu au mai facut pereti la camerele lor si sau folosit de pereyii mei ca daca i-si faceau pereti ai lor nu trebuia sa fie lipiti de casa noastra in spatele caselor trebuie sa fie un spatiu lasat ori ei s-au lipit efectiv de casa noastra de peretii nostrii au voie si au voie sa-si faca baie dupa bunul plac al lor pe peretele dormitorului meu sa nu ma pot odihnii deloc pt ca in fiecare noapte dupa ora 22 ma deranjeaza din somn cu zgomote galagii si nu ma pot odihniii din cauza lor e normal si legal ca ei o da una si buna ca s-au facut cadastru ei efectiv au ridicati numai peretii laterali si acoperisul spatele lor sunt peretii nostrii pt ca erau tencuiti deja si sa numai se oboseasca ei sa faca peretii lor si in spatele casei legal nu trebuie lasat spatiu intre case ca la mine sau la ei daca vreodata se intampla ceva ia foc una din ele ard amandoua casele fiind lipiti de noi ce fac in aceasta situatie cu ei cum o pot rezolva ca amiabil nu ai cu cine sunt foarte recalcitranti si cu nasul pe sus.
la disciplina in constructii aveti o adresa sau un email al lor
am o adresa de email pe bucuresti ilfov dar am incercat sa trimit si i=mi spune ca nu este buna adresa aia de email ca e eroare si alta adresa nu am nu am decat sa scriu in scris o scroisoare si sa o trimit la ei dar disciplina in constructii se refera la inspectia in constructii i-mi apare asta este inspectoratul de disciplina in constructii este una si aceeiasi