avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere anulare bilet la ordin
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere anulare bilet la ordin

Buna ziua,
As dori sa stiu care este taxa de timbru pentru cererea in anulare a unui bilet la ordin pe care vreau sa il declar pierdut. ma poate ajuta cineva cu un model de astfel de cerere? Multumesc.

Alte discuții în legătură

Anulare bo pierdute mirela-cornelia mirela-cornelia Buna ziua, am o problema foarte mare. Firma de curierat prin care am trimis 3 bilete la ordin, mi-a pierdut plicul. Am anuntat la banca problema aparuta si ... (vezi toată discuția)
Model cerere anulare bilet la ordin Ioana Hitiuan Ioana Hitiuan Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un model de cerere de anulare a unui bilet la ordin. Societatea comerciala a trimis biletul la ordin furnizorului inainte ca ... (vezi toată discuția)
Anularea unui bilet la ordin pierdut r_geena r_geena Buna ziua, As dori sa intreb care este procedura de anulare a unui bilet la ordin care a fost pierdut. Mentionez ca firma noastra era beneficiarul biletului ... (vezi toată discuția)