Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Anularea unui bilet la ordin pierdut
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Anularea unui bilet la ordin pierdut

Buna ziua,

As dori sa intreb care este procedura de anulare a unui bilet la ordin care a fost pierdut. Mentionez ca firma noastra era beneficiarul biletului la ordin. Am inteles ca trebuie o decizie judecatoreasca, insa nu stiu care este exact procedura.
Va multumesc !
Multumesc, am gasit si eu aceste informatii. Insa unde as putea gasi un model de cerere si unde trebuie sa merg ? La judecatorie, la registratura cu cererea ? Ce alte documente mai trebuie ?