Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Somarea fiscului sa se respecte legea
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Somarea fiscului sa se respecte legea

cum pot sa "amenint" fiscul sa nu blocheze contul meu numai dupa voi fi anuntat ca contul va fi blocat si sa respecte termenul de 30 de zile?
Apeland la serviciile unui avocat! Cu simplul cetatean nu sta nimeni de vorba, este trimis la ,,plimbare" de functionarii incompetenti dar si impertinenti. Marea majoritate sunt numiti politic, au ,,spate" cum se spune si ii doare undeva de noi, asta chiar si atunci cand gresesc. Si gresesc...si inca mult!
DlGoe, utilizator
si avocatul sa mearga la finante si sa someze? sau in instanta?
Depinde! Poate doar soma, poate si sa actioneze in instanta fiscul, repet, depinde de ,,stadiul" in care se afla tarasenia. Nu va faceti griji, stie avocatul cum sa procedeze!
P.S. Sincer, eu daca as banui ca ma pot trezi cu contul/conturile blocat(e) mi le-as goli. Apoi singura grija sa-mi fie unde-mi tin banii :giggle:
ma duc la lucru in strainatate si salariul va fi virat pe cont......vreau sa aman cat mai mult blocarea contului ca sa pot sa stau cat mai mult dincolo
Cand am lucrat in strainatate mi-am deschis cont la o banca de acolo. Acum multe s-au schimbat, banuiesc ca sunteti sofer, firma cu sediul in Romania, angajat in Romania, dar lucrati in strainatate, stiti despre ce struto-camila vorbesc.
Ideea este ca semnand un act cu avocatul prin care acesta sa va reprezinte si achitandu-i un onorariu, acesta, avocatul, va poate apara interesele chiar daca sunteti plecat din tara.
P.S. Angajatorul va cere un numar de cont unde sa va vireze banii. Trebuie musai sa fiti titularul contului?! Daca e titular al contului X sau Y, parintii, un bun amic, cineva in care sa aveti incredere (e greu, stiu!).
DlGoe, utilizator