Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contestatie amenda contraventionala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Contestatie amenda contraventionala

in cat timp primesc raspunsul la contestatia la o amenda contraventionala?
Nu exista un termen fix.
Nu exista termen legal prevazut pentru solutionare
Nu ati participat la termenele de judecata ?
Solutionarea este conditionata de complexitatea spetei,de probele solicitate,de analizarea intampinarilor partilor in litigiu