avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contestatie amenda contraventionala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Contestatie amenda contraventionala

in cat timp primesc raspunsul la contestatia la o amenda contraventionala?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 13:05, 21 August 2014
Nu exista un termen fix.
Nu exista termen legal prevazut pentru solutionare
Nu ati participat la termenele de judecata ?
Solutionarea este conditionata de complexitatea spetei,de probele solicitate,de analizarea intampinarilor partilor in litigiu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie la executare horni horni Am primit de la executorul judecatoresc, somatie si proces verbal de calcul al cheltuielilor si am formulat contestatie la executare in termen legal. Somatia ... (vezi toată discuția)
Mi s-a pus în vedere sã motivez în drept cererea, sub sancþiunea anulãrii ei Silviuvox Silviuvox Subiect: Contestatie la amenda ITM Buna ziua , am facut o contestatie la amenda ITM, si am primit o comunicare adresa de la judecatorie , unde scrie: in ... (vezi toată discuția)
Furt cu autor cunoscut claudia 1 claudia 1 La inceputul lunii februarie am fost jefuita de un angajat. Imediat am facut plangere la politie.Dupa doua saptamani,vazand ca nu se intampla nimic, am facut o ... (vezi toată discuția)