Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vecin cu pauni care fac zgomot ziua si noaptea
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vecin cu pauni care fac zgomot ziua si noaptea

Stau la casa si am un vecin care are pauni care scot tipete ziua si noaptea,are nevoie de acordul meu pentru a creste pauni sau nu?
Pentru raspuns la obiect precizati concret zona unde domiciliati deoarece sunt dispozitii distincte pentru mediul urban fata de cel rural
Stau in mediul rural
Studiati disp Ordinului nr536/1997 al agentiei mediului care precizeaza concret distanta minima fata de fermele de pasari,oi,porci ,etc
Conteaza mult si numar de exemplare
avand in vedere neajunsul datorat zgomotului,probabil ca deranjeaza si alti vecini
Incercati sensibilizarea si a altor vecini deranjati de zgomotul pasarilor,sesizati oficial directia corp control din primarie,DSV
Sesizati oficial Autoritatea de sanatate publica cu privire la disconfortul generat de miros ,
zgomot
Ordinul nr. 536/1997 nu mai este în vigoare. El a fost abrogat prin Ordinul nr. 119/2014 pentru aprobarea Normelor de igienă şi sănătate publică privind mediul de viaţă al populaţiei.