avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare contract Enel de la P. Juridica la Persoana ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare contract Enel de la P. Juridica la Persoana Fizica

Buna dimineata,

as dori sa stiu care este exact procesul/ procedura de schimbare a unui contract Enel din Pj in Pf, si daca se poate face asta fara a sta la ghiseu. Nu de alta dar formularul care il au ei, este cam ambiguu. A mai facut cineva asta ?
Cel mai recent răspuns: IONICA VADUVA , utilizator 12:25, 25 August 2014
Eu a trebuit sa aduc dovada ca la adresa respectiva nu mai exista SC ci doar PF.
Cel mai simplu atasezi radierea sau schimbarea sediului, eliberata de Registrul Comertului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inchidere firma....lamuriri urgent! davidoff davidoff Va rog frumos sa ma ajutati cu niste lamuriri. Cum este mai avantajos pentru mine, sa mut o societate de la Bucuresti la Ilfov, sau sa o inchid pur si ... (vezi toată discuția)
Inchidere punct de lucru tatianato tatianato Buna ziua! Am si eu nevoie de o informatie.Am inchis punctul de lucru si vreau sa stiu ce demersuri trebuiesc facute. (vezi toată discuția)
Citație Daniela paduraru Daniela paduraru Ce se întâmplă dacă nu mă prezint in instanță în urma unui proces cu oficiul registrului Comerțului de pe lângă tribunalul Ilfov ? Deși în urma ... (vezi toată discuția)