Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... constructie in extravilan cerere proect
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

constructie in extravilan cerere proect

buna seara, asi avea si eu o intrebare ; eu locuies inte-o zona in extavilan ,in casa in care locuies este construita in anul 1989 pe aceasta am autorizatie de construcie vizavi de casa am mai construit o mica ,,casa,, format din baie,bucatarie si doua camere pe un teren concesionat de la primarie il platesc la zi am fost la domnul primar sami elibereze o autorizatie de constructie dar mia zis ca nu se poate fiinca nu poate elibera autorizati de constructi in extravilan cum asi putea rezolva aceasta situatie sa fiu in regula??va multumesc
1-Solicitati scoaterea din circuitul agricol a terenului respectiv.
2-Cereti trecerea in intravilan a terenului . Uneori e foarte simplu alteori extrem de complicat , depinde de la caz la caz.